Zestawy do dezynfekcji – skuteczna ochrona przed ASF

zestaw do dezynfekcji

Wirus ASF to jeden z patogenów charakteryzujących się wysoką odpornością na oddziaływanie warunków środowiskowych, co sprawia, że dezynfekcja ASF jest szczególnie trudna i wymaga zastosowania odpowiednich preparatów. Dobre zestawy do dezynfekcji ASF charakteryzują się szybkością działania, trwałością oraz zachowaniem właściwości dezynfekujących także w warunkach zewnętrznych. Dodatkowo środki te powinny działać na bakterie, wirusy i grzyby, jednocześnie pozostając nietoksyczne dla ludzi i zwierząt.

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom hodowców, a także leśników i myśliwych oferujemy profesjonalne zestawy do dezynfekcji ASF. Oferowane środki odznaczają się szybkością działania, trwałością oraz łatwością użytkowania. Są niezwykle wydajne i mają stosunkowo przystępną cenę, dzięki czemu z łatwością może z nich korzystać każdy, kto przebywa w miejscu bytowania dzików. Dezynfekcja ASF pozwala uniknąć przypadkowego i nieświadomego roznoszenia wirusa, dlatego warto, żeby po zestawy do dezynfekcji sięgali wszyscy, nie tylko osoby mające bezpośredni kontakt z trzodą chlewną. Dzięki temu możemy znacząco ograniczyć występowanie wirusa wśród zwierząt hodowlanych i związane z nim straty. Jednocześnie zmniejszamy ilość zakażeń wśród dzikich zwierząt.

Dezynfekcja ASF – kiedy stosować preparaty?

Myśliwi oraz leśnicy, a także hodowcy trzody chlewnej bywający w lasach oraz innych obszarach występowania dzików są w większości świadomi problemu roznoszenia wirusa ASF, w związku z czym od dawna stosują zestawy do bioasekuracji lub zestawy do dezynfekcji. W praktyce okazuje się, że do przenoszenia wirusa na inne tereny przyczyniają się nie tylko osoby pracujące i polujące w lesie, ale również miłośnicy grzybów, jagód i leśnych spacerów, a więc my wszyscy. Dlatego po wyjściu z lasu warto poświęcić chwilę na przeprowadzenie choć podstawowej dezynfekcji ASF, która ograniczy do minimum ryzyko przeniesienia wirusa w inne miejsce. Podobnie powinniśmy się zachować przemieszczając się pomiędzy poszczególnymi obszarami leśnymi, co może uchronić zwierzęta mieszkające w innej części lasu przed zakażeniem, jednocześnie ograniczając przestrzennie obszar objęty chorobą.

Oferowane zestawy do dezynfekcji są całkowicie bezpieczne dla ludzi i zwierząt, w tym zwierząt domowych. Odznaczają się wysoką trwałością i wydajnością, dzięki czemu dezynfekcja ASF nie jest obciążeniem dla domowego budżetu. Z preparatów mogą korzystać wszyscy miłośnicy leśnych spacerów, także nasze ukochane czworonogi.